IR2277SPBF
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IR2277SPBF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IR2277SPBF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IR2277SPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | IC CURRENT SENSE 0.2& 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 45 pcs | 135 pcs | 540 pcs | 1035 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.41 | $8.105 | $7.037 | $6.128 | $5.337 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 8 V ~ 20 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Sensing Method: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | SP001535504 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Current Sense |
| Detailed Description: | Current Sense Regulator 16-SOIC |
| Current - Output: | - |
| Base Part Number: | IR2277SPBF |
| Accuracy: | ±0.2% |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply IR2277SPBF, use the request quote form to request IR2277SPBF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IR2277SPBF.The price and lead time for IR2277SPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IR2277SPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


