ISC1210BNR27J
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISC1210BNR27J with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISC1210BNR27J with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ISC1210BNR27J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 270NH 500MA 330 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.774 | $0.688 | $0.667 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | ISC-1210 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 40 @ 25.2MHz |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2MHz |
| Inductance: | 270nH |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 310MHz |
| Detailed Description: | 270nH Shielded Wirewound Inductor 500mA 330 mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 330 mOhm Max |
| Current Rating: | 500mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ISC1210BNR27J, use the request quote form to request ISC1210BNR27J pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISC1210BNR27J.The price and lead time for ISC1210BNR27J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ISC1210BNR27J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
