ISL4089IBZ
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL4089IBZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISL4089IBZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ISL4089IBZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC VIDEO AMP RESTORED 250MHZ 8SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.88 | $7.117 | $5.892 | $5.131 | $4.469 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Slew Rate: | 300 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 1 General Purpose 8-SOIC |
| Current - Supply: | 20mA |
| Current - Output / Channel: | 100mA |
| Base Part Number: | ISL4089 |
| Applications: | General Purpose |
| -3db Bandwidth: | 300MHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ISL4089IBZ, use the request quote form to request ISL4089IBZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISL4089IBZ.The price and lead time for ISL4089IBZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ISL4089IBZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



