ISL6308CRZ
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL6308CRZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISL6308CRZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ISL6308CRZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC CTRLR PWM 3PHASE BUCK 40-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.061 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 0.6 V ~ 2.3 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5 V ~ 12 V |
| Supplier Device Package: | 40-QFN (6x6) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Controller, DDR Voltage Regulator IC 1 Output 40-QFN (6x6) |
| Base Part Number: | ISL6308 |
| Applications: | Controller, DDR |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ISL6308CRZ, use the request quote form to request ISL6308CRZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISL6308CRZ.The price and lead time for ISL6308CRZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ISL6308CRZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

