ISL8392IBZ
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL8392IBZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISL8392IBZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ISL8392IBZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 960 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.32 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | 2 V ~ 12 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±2 V ~ 6 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 130ns, 75ns |
| Switch Circuit: | SPST - NO |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 35 Ohm |
| Number of Circuits: | 4 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 1:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 4 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 16-SOIC |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100pA |
| Crosstalk: | -89dB @ 1MHz |
| Charge Injection: | 5pC (Max) |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 300 mOhm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | - |
| Base Part Number: | ISL8392 |
| -3db Bandwidth: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ISL8392IBZ, use the request quote form to request ISL8392IBZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISL8392IBZ.The price and lead time for ISL8392IBZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ISL8392IBZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

