ISL84467IRTZ
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL84467IRTZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISL84467IRTZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ISL84467IRTZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.58 | $1.416 | $1.104 | $0.912 | $0.72 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | 1.65 V ~ 4.5 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 33ns, 16ns |
| Switch Circuit: | SPDT |
| Supplier Device Package: | 16-TQFN (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 400 mOhm (Typ) |
| Number of Circuits: | 4 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 4 Circuit IC Switch 2:1 400 mOhm (Typ) 16-TQFN (3x3) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 70nA |
| Crosstalk: | -85dB @ 100kHz |
| Charge Injection: | 248pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 50 mOhm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 38pF |
| Base Part Number: | ISL84467 |
| -3db Bandwidth: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ISL84467IRTZ, use the request quote form to request ISL84467IRTZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISL84467IRTZ.The price and lead time for ISL84467IRTZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ISL84467IRTZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

