J111-D26Z
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy J111-D26Z with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy J111-D26Z with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | J111-D26Z |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | JFET N-CH 35V 625MW TO92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.53 | $0.375 | $0.247 | $0.146 | $0.112 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id: | 3V @ 1µA |
|---|---|
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS): | 35V |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Resistance - RDS(On): | 30 Ohms |
| Power - Max: | 625mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Other Names: | J111-D26ZCT J111_D26ZCT J111_D26ZCT-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | - |
| FET Type: | N-Channel |
| Detailed Description: | JFET N-Channel 35V 625mW Through Hole TO-92-3 |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0): | 20mA @ 15V |
| Base Part Number: | J111 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply J111-D26Z, use the request quote form to request J111-D26Z pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number J111-D26Z.The price and lead time for J111-D26Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# J111-D26Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
