KD2406PTB2.GN
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KD2406PTB2.GN with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KD2406PTB2.GN with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KD2406PTB2.GN |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 25.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.123 lb (55.79g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.150 in H2O (37.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Series: | KD |
| RPM: | 3800 RPM |
| Power (Watts): | 1.30W |
| Other Names: | E2460PTB24---RA KDE2406PTB2 KDE2406PTB2-ND KDE2406PTB2.GN KDE2406PTB2.GN-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 30.0 dB(A) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.056A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 19.3 CFM (0.540m³/min) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply KD2406PTB2.GN, use the request quote form to request KD2406PTB2.GN pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KD2406PTB2.GN.The price and lead time for KD2406PTB2.GN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KD2406PTB2.GN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


