KST10MTF
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KST10MTF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KST10MTF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KST10MTF |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | TRANS NPN 25V 350MW SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.23 | $0.186 | $0.099 | $0.065 | $0.044 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 25V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 350mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | KST10MTFCT |
| Operating Temperature: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | - |
| Frequency - Transition: | 650MHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 25V 650MHz 350mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 60 @ 4mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | - |
| Base Part Number: | KST10 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply KST10MTF, use the request quote form to request KST10MTF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KST10MTF.The price and lead time for KST10MTF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KST10MTF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


