L6611DTR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L6611DTR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L6611DTR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | L6611DTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC CTRLR HOUSEKEEPING 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.64 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.2 V ~ 7 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Supplier Device Package: | 20-SO |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 497-4022-1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Power Supply Controller Programmable Housekeeping Controller 20-SO |
| Current - Supply: | 5mA |
| Base Part Number: | L6611 |
| Applications: | Programmable Housekeeping Controller |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply L6611DTR, use the request quote form to request L6611DTR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L6611DTR.The price and lead time for L6611DTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# L6611DTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



