LAN02TA330J
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LAN02TA330J with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LAN02TA330J with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LAN02TA330J |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 33UH 180MA 2.2 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | LA, N Type |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Axial |
| Other Names: | LA LAN 02TA 330J |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52MHz |
| Inductance: | 33µH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | 14MHz |
| Detailed Description: | 33µH Unshielded Inductor 180mA 2.2 Ohm Max Axial |
| DC Resistance (DCR): | 2.2 Ohm Max |
| Current Rating: | 180mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply LAN02TA330J, use the request quote form to request LAN02TA330J pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAN02TA330J.The price and lead time for LAN02TA330J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LAN02TA330J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

