LB2016T220KV
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LB2016T220KV with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LB2016T220KV with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LB2016T220KV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 22UH 105MA 1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.26 | $0.229 | $0.201 | $0.172 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $0.158 | $0.143 | $0.135 | $0.103 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 0806 (2016 Metric) |
|---|---|
| Usage: | Unshielded |
| Type: | Wirewound |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | LB |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Polarization: | 0806 (2016 Metric) |
| Other Names: | 587-4025-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LB2016T220KV |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Hardware Type: | 22µH |
| Frequency - Test: | 16MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1 Ohm |
| Expanded Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 105mA 1 Ohm 0806 (2016 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±10% |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Description: | FIXED IND 22UH 105MA 1 OHM SMD |
| Delay Time: | 2.52MHz |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Current Rating: | 105mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply LB2016T220KV, use the request quote form to request LB2016T220KV pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LB2016T220KV.The price and lead time for LB2016T220KV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LB2016T220KV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
