MC33262P
Advantech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33262P with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33262P with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33262P |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | IC PFC COMPACT PRECONVERT 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 28 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | MC33262POS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mode: | Critical Conduction (CRM) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | PFC IC Critical Conduction (CRM) 8-PDIP |
| Current - Startup: | 250µA |
| Base Part Number: | MC33262 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MC33262P, use the request quote form to request MC33262P pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33262P.The price and lead time for MC33262P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33262P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


