MLZ2012A3R3WT000
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLZ2012A3R3WT000 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLZ2012A3R3WT000 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MLZ2012A3R3WT000 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 3.3UH 450MA 340 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.14 | $0.129 | $0.086 | $0.072 | $0.06 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | MLZ |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 445-6394-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 10MHz |
| Inductance: | 3.3µH |
| Height - Seated (Max): | 0.041" (1.05mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 90MHz |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Multilayer Inductor 450mA 442 mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 442 mOhm Max |
| Current Rating: | 450mA |
| Current - Saturation: | 200mA |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MLZ2012A3R3WT000, use the request quote form to request MLZ2012A3R3WT000 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLZ2012A3R3WT000.The price and lead time for MLZ2012A3R3WT000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MLZ2012A3R3WT000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

