MM908E625ACDWB
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM908E625ACDWB with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MM908E625ACDWB with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MM908E625ACDWB |
|---|---|
| Manufacturer | Freescale Semiconductor |
| Description | IC QUAD HALF BRDG MCU/LIN 54SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 18 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 54-SOICW-EP |
| Series: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Program Memory Type: | FLASH (16 kB) |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 54-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of I/O: | 13 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | SCI, SPI |
| Core Processor: | HC08 |
| Controller Series: | 908E |
| Base Part Number: | MM908E625 |
| Applications: | Automotive Mirror Control |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MM908E625ACDWB, use the request quote form to request MM908E625ACDWB pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MM908E625ACDWB.The price and lead time for MM908E625ACDWB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MM908E625ACDWB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
