MM912G634CV2AP
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM912G634CV2AP with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MM912G634CV2AP with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MM912G634CV2AP |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.25 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-LQFP (7x7) |
| Series: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Program Memory Type: | FLASH (48 kB) |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Other Names: | 935314402557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of I/O: | 9 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | LIN, SCI |
| Core Processor: | S12 |
| Controller Series: | HCS12 |
| Base Part Number: | MM912G634 |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MM912G634CV2AP, use the request quote form to request MM912G634CV2AP pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MM912G634CV2AP.The price and lead time for MM912G634CV2AP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MM912G634CV2AP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
