MMDL914T1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMDL914T1G with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MMDL914T1G with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MMDL914T1G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.024 | $0.022 | $0.019 | |||
| 30000 pcs | 75000 pcs | 150000 pcs | |||
| $0.017 | $0.015 | $0.013 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 100V |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Other Names: | MMDL914T1GOS MMDL914T1GOS-ND MMDL914T1GOSTR |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Detailed Description: | Diode Standard 100V 200mA (DC) Surface Mount SOD-323 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 75V |
| Current - Average Rectified (Io): | 200mA (DC) |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Base Part Number: | MMDL914 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MMDL914T1G, use the request quote form to request MMDL914T1G pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MMDL914T1G.The price and lead time for MMDL914T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MMDL914T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

