MMSZ4679T1
Advantech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMSZ4679T1 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MMSZ4679T1 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MMSZ4679T1 |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | DIODE ZENER 2V 500MW SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2V |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 500mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Other Names: | MMSZ4679T1OSCT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 2V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 1V |
| Base Part Number: | MMSZ4679 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MMSZ4679T1, use the request quote form to request MMSZ4679T1 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MMSZ4679T1.The price and lead time for MMSZ4679T1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MMSZ4679T1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

