MOD-VGA-32MB
Olimex
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MOD-VGA-32MB with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MOD-VGA-32MB with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MOD-VGA-32MB |
|---|---|
| Manufacturer | Olimex |
| Description | MOD GAMEDUINO VGA SHIELD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Utilized IC / Part: | XC3S200A |
|---|---|
| Type: | Embedded |
| Series: | Spartan®-3A |
| Platform: | Arduino |
| Other Names: | 1188-1120 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | FPGA |
| Detailed Description: | XC3S200A FPGA Embedded Arduino Platform Evaluation Expansion Board |
| Contents: | Board(s) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MOD-VGA-32MB, use the request quote form to request MOD-VGA-32MB pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MOD-VGA-32MB.The price and lead time for MOD-VGA-32MB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MOD-VGA-32MB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

