MP34DT02TR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP34DT02TR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP34DT02TR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP34DT02TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI 4HCLGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Range: | 1.64V ~ 3.6V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 1.8V |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Termination: | Solder Pads |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm) |
| Shape: | Rectangular |
| Series: | - |
| Sensitivity: | -26dB ±3dB @ 94dB SPL |
| S/N Ratio: | 60dB |
| Port Location: | Top |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Output Type: | Digital, PDM |
| Other Names: | 497-15101-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 0.046" (1.16mm) |
| Frequency Range: | 20Hz ~ 10kHz |
| Direction: | Omnidirectional |
| Detailed Description: | 20Hz ~ 10kHz Digital, PDM Microphone MEMS (Silicon) 1.64V ~ 3.6V Omnidirectional (-26dB ±3dB @ 94dB SPL) Solder Pads |
| Current - Supply: | 600µA |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MP34DT02TR, use the request quote form to request MP34DT02TR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP34DT02TR.The price and lead time for MP34DT02TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP34DT02TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



