MRF1150MB
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF1150MB with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF1150MB with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF1150MB |
|---|---|
| Manufacturer | M/A-Com Technology Solutions |
| Description | TRANS NPN 150W 906MHZ-1215MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $38.46 | $35.967 | $33.264 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $31.185 | $29.106 | $28.875 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 12A |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 332A-03 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 70V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tray |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | - |
| Power - Max: | 150W |
| Polarization: | 332A-03 |
| Other Names: | 1465-1144 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | MRF1150MB |
| Gain: | - |
| Frequency - Transition: | 10 @ 5A, 5V |
| FET Type: | 9.8dB |
| Expanded Description: | RF Transistor NPN 70V 12A 150W Chassis Mount 332A-03 |
| Description: | TRANS NPN 150W 906MHZ-1215MHZ |
| Current - Collector (Ic) (Max): | NPN |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply MRF1150MB, use the request quote form to request MRF1150MB pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF1150MB.The price and lead time for MRF1150MB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF1150MB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
