NBSG72AMNG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBSG72AMNG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBSG72AMNG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NBSG72AMNG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 123 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $25.48 | $23.496 | $20.064 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Dual Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.465 V |
| Type: | Crosspoint Switch |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | GigaComm™ |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | NBSG72AMNGOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Crosspoint Switch 1 x 2:2 16-QFN (3x3) |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 1 x 2:2 |
| Base Part Number: | NBSG72A |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply NBSG72AMNG, use the request quote form to request NBSG72AMNG pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBSG72AMNG.The price and lead time for NBSG72AMNG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NBSG72AMNG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
