NFM41CC471R2A3L
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NFM41CC471R2A3L with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NFM41CC471R2A3L with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NFM41CC471R2A3L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP FEEDTHRU 470PF 100V 1806 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.70 | $0.672 | $0.651 | $0.531 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $0.477 | $0.434 | $0.412 | $0.369 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +50% |
| Thread Size: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm) |
| Series: | EMIFIL®, NFM41 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 1806 (4516 Metric), 3 PC Pad |
| Other Names: | 490-11855-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Height (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Detailed Description: | 470pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 300 mOhm 1806 (4516 Metric), 3 PC Pad |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Current: | 300mA |
| Capacitance: | 470pF |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply NFM41CC471R2A3L, use the request quote form to request NFM41CC471R2A3L pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NFM41CC471R2A3L.The price and lead time for NFM41CC471R2A3L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NFM41CC471R2A3L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


