NJM567D
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM567D with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM567D with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJM567D |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC TONE-DECODER/PH-LCKDLOOP 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.524 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 9 V |
|---|---|
| Type: | Phase Lock Loop (PLL) |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | NJM#567D NJM#567D-ND NJM567D# NJM567D#-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 500kHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply NJM567D, use the request quote form to request NJM567D pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM567D.The price and lead time for NJM567D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJM567D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




