THS4061CD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS4061CD with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THS4061CD with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THS4061CD |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP VFB 180MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 75 pcs | 150 pcs | 525 pcs | 1050 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.23 | $3.589 | $3.11 | $2.648 | $2.233 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 9 V ~ 33 V, ±4.5 V ~ 16.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 2.5mV |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Slew Rate: | 400 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | 296-2409-5 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC |
| Current - Supply: | 7.8mA |
| Current - Output / Channel: | 115mA |
| Current - Input Bias: | 3µA |
| Base Part Number: | THS4061 |
| Amplifier Type: | Voltage Feedback |
| -3db Bandwidth: | 180MHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply THS4061CD, use the request quote form to request THS4061CD pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THS4061CD.The price and lead time for THS4061CD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THS4061CD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
