THS4552IPWR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS4552IPWR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THS4552IPWR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THS4552IPWR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OP AMP DIFF RR 150MHZ 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.797 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.7 V ~ 5.4 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 50µV |
| Slew Rate: | 220 V/µs |
| Series: | - |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 135MHz |
| Detailed Description: | Differential Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail |
| Current - Supply: | 1.37mA |
| Current - Output / Channel: | 65mA |
| Current - Input Bias: | 1µA |
| Amplifier Type: | Differential |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply THS4552IPWR, use the request quote form to request THS4552IPWR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THS4552IPWR.The price and lead time for THS4552IPWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THS4552IPWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
