THS7374IPW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS7374IPW with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THS7374IPW with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THS7374IPW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC SDTV VIDEO AMP 4CH 14-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 90 pcs | 180 pcs | 540 pcs | 1080 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.87 | $0.739 | $0.607 | $0.502 | $0.396 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.85 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Slew Rate: | 130 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-23587-5 |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 4 Buffer 14-TSSOP |
| Current - Supply: | 10mA |
| Current - Output / Channel: | 90mA |
| Base Part Number: | THS7374 |
| Applications: | Buffer |
| -3db Bandwidth: | 9.5MHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply THS7374IPW, use the request quote form to request THS7374IPW pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THS7374IPW.The price and lead time for THS7374IPW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THS7374IPW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
