TLC4502CD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLC4502CD with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLC4502CD with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLC4502CD |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.27 | $5.631 | $4.614 | $3.928 | $3.312 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 1pA |
| Voltage - Breakdown: | 8-SOIC |
| Series: | LinEPIC™, Self-Cal™ |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-10329-5 |
| Orientation: | 2 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits/Stages: | 10µV |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | General Purpose |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TLC4502CD |
| Expanded Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
| Description: | IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC |
| Current - Supply (Main IC): | 4 V ~ 6 V, ±2 V ~ 3 V |
| Current - Supply: | 2.5mA |
| Current - Input Bias: | 4.7MHz |
| Channels per IC: | 50mA |
| -3db Bandwidth: | 2.5 V/µs |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TLC4502CD, use the request quote form to request TLC4502CD pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLC4502CD.The price and lead time for TLC4502CD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLC4502CD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
