TLC7733IP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLC7733IP with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLC7733IP with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLC7733IP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 2.93V SUPPLY MONITOR 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.31 | $1.958 | $1.668 | $1.37 | $1.135 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 1.1 ms Minimum |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names: | 296-3284-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-PDIP |
| Base Part Number: | TLC7733 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TLC7733IP, use the request quote form to request TLC7733IP pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLC7733IP.The price and lead time for TLC7733IP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLC7733IP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
