TLE4917HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLE4917HTSA1 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLE4917HTSA1 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLE4917HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 6TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Condition: | 25°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | PG-TSOP6-6 |
| Series: | TLE |
| Sensing Range: | ±7mT Trip, ±2.2mT Release |
| Polarization: | Either |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Output Type: | Open Drain |
| Other Names: | SP000013477 TLE4917 TLE4917-ND TLE4917BTSA1 TLE4917HTSA1TR TLE4917XT TLE4917XT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Features: | Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Open Drain Hall Effect PG-TSOP6-6 |
| Current - Supply (Max): | 2.5mA |
| Current - Output (Max): | 2mA |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TLE4917HTSA1, use the request quote form to request TLE4917HTSA1 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLE4917HTSA1.The price and lead time for TLE4917HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLE4917HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

