TLV2765IPW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV2765IPW with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV2765IPW with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV2765IPW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC OPAMP GP 500KHZ RRO 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 180 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.569 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8 V ~ 3.6 V, ±0.9 V ~ 1.8 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 550µV |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Slew Rate: | 0.23 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 296-34462-5 TLV2765IPW-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 500kHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-TSSOP |
| Current - Supply: | 20µA |
| Current - Output / Channel: | 10.2mA |
| Current - Input Bias: | 3pA |
| Base Part Number: | TLV2765 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TLV2765IPW, use the request quote form to request TLV2765IPW pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV2765IPW.The price and lead time for TLV2765IPW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV2765IPW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
