TLV320AIC34IZAS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV320AIC34IZAS with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV320AIC34IZAS with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV320AIC34IZAS |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AUDIO CODEC 24BIT PCM 87BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.93 | $8.968 | $7.091 | $6.465 | $5.631 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Digital: | 1.65 V ~ 1.95 V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Type: | Audio |
| Supplier Device Package: | 87-NFBGA (6x6) |
| Sigma Delta: | Yes |
| Series: | - |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ: | 92 / 102 |
| Resolution (Bits): | 24 b |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 87-TFBGA |
| Other Names: | 296-32737 TLV320AIC34IZAS-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of ADCs / DACs: | 4 / 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ: | 93 / 95 |
| Detailed Description: | Audio Interface 24 b PCM Audio Interface 87-NFBGA (6x6) |
| Data Interface: | PCM Audio Interface |
| Base Part Number: | TLV320AIC34 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TLV320AIC34IZAS, use the request quote form to request TLV320AIC34IZAS pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV320AIC34IZAS.The price and lead time for TLV320AIC34IZAS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV320AIC34IZAS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
