TP3054BN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TP3054BN with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TP3054BN with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TP3054BN |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC PCM CODEC & FILTER 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 225 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.379 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Digital: | ±5V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | ±5V |
| Type: | PCM, Filter |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Sigma Delta: | No |
| Series: | - |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ: | - |
| Resolution (Bits): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | 296-1936 296-1936-5 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of ADCs / DACs: | 1 / 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ: | - |
| Detailed Description: | PCM, Filter Interface Serial 16-PDIP |
| Data Interface: | Serial |
| Base Part Number: | TP3054B |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TP3054BN, use the request quote form to request TP3054BN pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TP3054BN.The price and lead time for TP3054BN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TP3054BN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
