TPA3122D2N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3122D2N with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3122D2N with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3122D2N |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 15W STER 20DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.31 | $2.97 | $2.434 | $2.072 | $1.747 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 20-PDIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-23375-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 15W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 20-PDIP |
| Base Part Number: | TPA3122 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TPA3122D2N, use the request quote form to request TPA3122D2N pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3122D2N.The price and lead time for TPA3122D2N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3122D2N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

