TPD4E001DBVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPD4E001DBVR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPD4E001DBVR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPD4E001DBVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | TVS DIODE 5.5V SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.69 | $0.588 | $0.439 | $0.345 | $0.267 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5.5V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | 11V |
| Unidirectional Channels: | 4 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | 100W |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Other Names: | 296-28203-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Base Part Number: | TPD4E001 |
| Applications: | Ethernet |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TPD4E001DBVR, use the request quote form to request TPD4E001DBVR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPD4E001DBVR.The price and lead time for TPD4E001DBVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPD4E001DBVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
