TPIC2010RDFDRG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPIC2010RDFDRG4 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPIC2010RDFDRG4 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPIC2010RDFDRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DRIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.026 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V, 5V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 56-HTSSOP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Configuration: | Half Bridge (19) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC), Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET SPI 56-HTSSOP |
| Current - Output: | 1A |
| Applications: | Media Player |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TPIC2010RDFDRG4, use the request quote form to request TPIC2010RDFDRG4 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPIC2010RDFDRG4.The price and lead time for TPIC2010RDFDRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPIC2010RDFDRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

