TRS3222ECDBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRS3222ECDBR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TRS3222ECDBR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TRS3222ECDBR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 20SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.52 | $2.26 | $1.817 | $1.492 | $1.237 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 300mV |
| Protocol: | RS232 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names: | 296-22590-1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 2/2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | Full |
| Detailed Description: | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP |
| Data Rate: | 500kbps |
| Base Part Number: | TRS3222E |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TRS3222ECDBR, use the request quote form to request TRS3222ECDBR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TRS3222ECDBR.The price and lead time for TRS3222ECDBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TRS3222ECDBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
