TS3515SOL
American Electrical, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS3515SOL with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TS3515SOL with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TS3515SOL |
|---|---|
| Manufacturer | American Electrical, Inc. |
| Description | DIN RAIL 35X15MM UNSLOT STEEL 2M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.48 | $8.256 | $8.034 | $7.81 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Top Hat |
|---|---|
| Thickness: | 0.059" (1.50mm) |
| Slotted/Unslotted: | Unslotted |
| Size: | 1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm) |
| Series: | 358 |
| Plating: | Zinc |
| Other Names: | ADR3515-U7874 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Length: | 78.740" (2000.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Din Rail Top Hat 1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm) Unslotted Steel 78.740" (2000.00mm) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TS3515SOL, use the request quote form to request TS3515SOL pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TS3515SOL.The price and lead time for TS3515SOL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TS3515SOL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


