TS4982IQT
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS4982IQT with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TS4982IQT with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TS4982IQT |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC PWR AMP STEREO/AUDIO 2W 32QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 32-QFN-EP (5x5) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones |
| Other Names: | 497-10451-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2W x 2 @ 4 Ohm; 125mW x 2 @ 16 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | 3D, Depop, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 32-QFN-EP (5x5) |
| Base Part Number: | TS4982 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TS4982IQT, use the request quote form to request TS4982IQT pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TS4982IQT.The price and lead time for TS4982IQT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TS4982IQT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

