TSM6963SDCA RVG
TSC (Taiwan Semiconductor)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSM6963SDCA RVG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TSM6963SDCA RVG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TSM6963SDCA RVG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | MOSFET 2 P-CH 20V 4.5A 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.83 | $0.728 | $0.562 | $0.416 | $0.333 | |
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 30 mOhm @ 4.5A, 4.5V |
| Power - Max: | 1.14W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | TSM6963SDCA RVGCT TSM6963SDCA RVGCT-ND TSM6963SDCARVGCT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1500pF @ 5V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 20nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 P-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Standard |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 P-Channel (Dual) 20V 4.5A (Tc) 1.14W Surface Mount 8-TSSOP |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 4.5A (Tc) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TSM6963SDCA RVG, use the request quote form to request TSM6963SDCA RVG pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TSM6963SDCA RVG.The price and lead time for TSM6963SDCA RVG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TSM6963SDCA RVG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
