TSOP36136TT
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSOP36136TT with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TSOP36136TT with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TSOP36136TT |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | MOD IR RCVR 36KHZ TOP VW SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1190 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.705 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensing Distance: | 45m |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Orientation: | Side or Top View |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Remote Receiver Sensor, 36.0kHz 45m Surface Mount |
| Current - Supply: | 350µA |
| B.P.F. Center Frequency: | 36.0kHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TSOP36136TT, use the request quote form to request TSOP36136TT pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TSOP36136TT.The price and lead time for TSOP36136TT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TSOP36136TT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


