TSV714IQ4T
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSV714IQ4T with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TSV714IQ4T with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TSV714IQ4T |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC OPAMP 150KHZ MICROPWR 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.224 | $1.179 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 200µV |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Slew Rate: | 0.06 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Other Names: | 497-14092-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 150kHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-QFN (3x3) |
| Current - Supply: | 10µA |
| Current - Output / Channel: | 56mA |
| Current - Input Bias: | 1pA |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TSV714IQ4T, use the request quote form to request TSV714IQ4T pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TSV714IQ4T.The price and lead time for TSV714IQ4T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TSV714IQ4T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

