TUSB3200ACPAHG4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TUSB3200ACPAHG4 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TUSB3200ACPAHG4 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TUSB3200ACPAHG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC USB STREAMING CNTRLR 52-TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 52-TQFP (10x10) |
| Series: | TUSB3200 |
| RAM Size: | 8.25K x 8 |
| Program Memory Type: | ROM (4 kB) |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 52-TQFP |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of I/O: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, USB |
| Core Processor: | 8052 |
| Controller Series: | TUSB |
| Base Part Number: | TUSB3200A |
| Applications: | USB Streaming Controller |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply TUSB3200ACPAHG4, use the request quote form to request TUSB3200ACPAHG4 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TUSB3200ACPAHG4.The price and lead time for TUSB3200ACPAHG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TUSB3200ACPAHG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
