7427155S
Wurth Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7427155S with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7427155S with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 7427155S |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | FERRITE CORE 110 OHM HINGED 27MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 150 pcs | 300 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.86 | $6.756 | $6.29 | $6.057 | $5.591 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Round |
|---|---|
| Series: | Star-Ring |
| Ratings: | - |
| Outer Dimension: | 2.165" W x 1.732" H (55.00mm x 44.00mm) |
| Other Names: | 732-3636 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | 4W620 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Length: | 0.787" (20.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Dimension: | 1.062" Dia (27.00mm) |
| Impedance @ Frequency: | 110 Ohm @ 100MHz |
| Detailed Description: | Hinged (Snap On), Key Required Chassis Mount Ferrite Core 110 Ohm @ 100MHz ID 1.062" Dia (27.00mm) OD 2.165" W x 1.732" H (55.00mm x 44.00mm) Length 0.787" (20.00mm) |
| Design: | Hinged (Snap On), Key Required |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 7427155S, use the request quote form to request 7427155S pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7427155S.The price and lead time for 7427155S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 7427155S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

