74271733
Wurth Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74271733 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 74271733 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 74271733 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 38 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.437 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Round |
|---|---|
| Series: | Star-Fix |
| Ratings: | - |
| Outer Dimension: | 0.854" W x 0.716" H (21.70mm x 18.20mm) |
| Other Names: | 732-1914 |
| Mounting Type: | Free Hanging |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | 4W620 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Length: | 1.382" (35.10mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Impedance @ Frequency: | 246 Ohm @ 100MHz |
| Detailed Description: | Hinged (Snap On), Key Required Free Hanging Ferrite Core 246 Ohm @ 100MHz ID 0.315" Dia (8.00mm) OD 0.854" W x 0.716" H (21.70mm x 18.20mm) Length 1.382" (35.10mm) |
| Design: | Hinged (Snap On), Key Required |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 74271733, use the request quote form to request 74271733 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74271733.The price and lead time for 74271733 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74271733.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

