ADM698AN
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM698AN with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM698AN with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADM698AN |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | IC SUPERVISOR MPU 4.65V 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 4.65V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output: | Push-Pull, Push-Pull |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 1 Channel 8-PDIP |
| Base Part Number: | ADM698 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADM698AN, use the request quote form to request ADM698AN pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM698AN.The price and lead time for ADM698AN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADM698AN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


