ADM698ARZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM698ARZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM698ARZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADM698ARZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | IC SUPERVISOR MPU 4.65V 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 4.65V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output: | Push-Pull, Push-Pull |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 1 Channel 16-SOIC |
| Base Part Number: | ADM698 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADM698ARZ, use the request quote form to request ADM698ARZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM698ARZ.The price and lead time for ADM698ARZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADM698ARZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


