BLC10G20LS-240PWTZ
Ampleon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC10G20LS-240PWTZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLC10G20LS-240PWTZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLC10G20LS-240PWTZ |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Description | RF MOSFET LDMOS 28V SOT1275-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $76.96 | $73.113 | $65.898 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | SOT1275-3 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 60W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | SOT1275-3 |
| Other Names: | 1603-1111 934960064517 BLC10G20LS-240PWTZ-ND |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 19.3dB |
| Frequency: | 1.805GHz ~ 1.995GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 1.6A 1.805GHz ~ 1.995GHz 19.3dB 60W SOT1275-3 |
| Current Rating: | 1.4µA |
| Current - Test: | 1.6A |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply BLC10G20LS-240PWTZ, use the request quote form to request BLC10G20LS-240PWTZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLC10G20LS-240PWTZ.The price and lead time for BLC10G20LS-240PWTZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLC10G20LS-240PWTZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

