IR21571PBF
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IR21571PBF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IR21571PBF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | IR21571PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | IC CONTROLLER BALLAST 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.117 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10.5 V ~ 16.5 V |
|---|---|
| Type: | Ballast Controller |
| Supplier Device Package: | 16-DIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | *IR21571PBF SP001569612 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 52 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 45.5kHz ~ 50.5kHz |
| Dimming: | No |
| Current - Supply: | 5.5mA |
| Current - Output Source/Sink: | - |
| Base Part Number: | IR21571PBF |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply IR21571PBF, use the request quote form to request IR21571PBF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IR21571PBF.The price and lead time for IR21571PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IR21571PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

