ISO1050DUBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISO1050DUBR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISO1050DUBR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ISO1050DUBR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC TXRX CAN 5V 8SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 350 pcs | 700 pcs | 1050 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.093 | $2.776 | $2.341 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 150mV |
| Protocol: | CANbus |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SMD, Gull Wing |
| Other Names: | 296-24818-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 1/1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 37 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | Half |
| Detailed Description: | 1/1 Transceiver Half CANbus 8-SOP |
| Data Rate: | 1Mbps |
| Base Part Number: | ISO1050 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ISO1050DUBR, use the request quote form to request ISO1050DUBR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISO1050DUBR.The price and lead time for ISO1050DUBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ISO1050DUBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
